вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Trwałe płoty z drewna

Nieadekwatnie konserwowane sztachety drewniane szybko się eksploatują i mogą nieodwracalnie zgubić swój dotychczasowy czar oraz właściwości. Decydując się na zastosowanie drewna na ogrodzenie pożądane byłoby poznać typy konserwacji oraz pielęgnacji takiego płotu. Tylko wtedy będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez wiele lat.

Wszystkie prace konserwujące płot z drzewa trzeba zacząć od właściwego i starannego przygotowania towaru na płot, ponieważ od tego uzależniony jest wynik finalny własnych robót. Przed użyciem produktów do ochrony i ozdoby ogrodzeń z drewna niezbędne jest skontrolowanie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Nie wcześniej niż po zakończeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, który chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież insektami. Podczas gdy asekurujemy już nasze płot przed postępem biokorozji, wypada nanosić kolejne amalgamaty, jakie ochronią je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli potrzebujemy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego ogrodzenia, winniśmy użyć bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni płot od środka, ale nie stworzy na jego nawierzchni profilaktycznego filmu. Zabezpieczone w ten sposób płot pozostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej i trwalszej asekuracji ogrodzenia, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu maskuje płot przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drzewa były trwałe należy poświęcić im wiele uwagi oraz troski.

Zupełnie inaczej jest w przypadku ogrodzeń z pcv. Ten typ płotów jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne przez co nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia z plastiku nie podlegają także biokorozji tym samym dogadzają swoim posiadaczom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий