пятница, 22 апреля 2016 г.

Prawie nic właściwie nie podkreśli projektu trawnika lub kwiatów jak niskie żywe ogrodzenie.

Niesłychanie duże, albowiem ponad dwumetrowe ogrodzenie stanowi barierę nie do przejścia, a w przypadku potrzeby zacienia sąsiednie budynki a także ulice. Aby zrobić taki parkan rośliny sadzimy dookoła granic posesji. O ile mamy dużo miejsca, najbardziej „gospodarny" będzie żywopłot o pokroju naturalnym, np. z leszczyny, jaka dodatkowo daje orzechy. Jeśli chcemy ażeby nasze roślinne plot było niesłychanie postawne zaś zarazem wąskie to w zacienionym miejscu wolno je uformować z limaku powszechnego, grabu powszechnego a także klonu polnego. Pamiętajmy niemniej jednak, że gdy rośliny nas przewyższa, ich przycinanie może być trudne.

Nic tak nie podkreśli projektu trawnika względnie rabaty jak niskie żywe ogrodzenie.

W cieniu, gdzie podobnie trawa, jak i rośliny kwiatowe nie zawsze potrafią dobrze wzrastać w określonych grządkach, małe krzewy umieją utrzymać kwieciste zaplecze w ryzach lub zasłonią gołe wycinki ziemi. Porządnie uformowany mały żywopłot sam notabene wystarczy za dekoracje ogródka. Na zielone ploty przydaje się porzeczka alpejska oraz bukszpan. Wiosna wyłącznie ogrodzenia kształtowane zakwitają z pigwowca japońskiego (jego paki kwiatowe wyrastają na starszych gałązkach, jakich się już nie przycina), nie tak obficie jak na słońcu, ale przecież w ciemnych zakamarkach każdy kwiatek jest widoczny. Jesienią natomiast dekorują je zgrabne jabłuszka, jakie można wykorzystać na przetwory.

Niewysokie ewentualnie wybujałe roślinne ogrodzenia można pozyskać z drzew zimozielonych.

Na nieszczęście, rośliny z tej klasy bywają znacznie droższe niż krzewy liściaste. Z nich najlepiej akceptuje miejsce zacienione cis pospolity. Zazwyczaj szeroko się rozrasta oraz należny go redukować, toż jego odmianę Fastigiata Robusta wolno zostawić bez pomocy.Powinien się błyskawicznie dojrzewał zaś ocali filarowy zarys.

Gdyby wasz kącik jest bardzo ciemny, warto aby roślinny parkan rozświetlić kolorowymi plamami. Niektóre z cienioznośnych wariantów maja metamorfozie o złotawych albo wielobarwnych liściach: np. cis Aurea decora, ligustr szablonowy Aureum oraz dereń rozłogowy Argenteomarginata. Co zgodność z rzeczywistością ich jasne odcienie są w najwyższym stopniu przekonujące w słońcu, jakkolwiek nawet w chłodzie listowie pozostają dość jasne, w pewnej mierze oświetlone promieniami.

Комментариев нет:

Отправить комментарий